Czy depilacja laserem jest bezpieczna?

Witam, chciałam się dowiedzieć czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Jaki laser diodowy jest najlepszy?? Czy po kilka zabiegach jest szansa że włosy na zawsze znikną) w sensie na całe życie?)

Dzień dobry, zabieg depilacji laserowej będzie bezpieczny, jeśli uda się Pani do gabinetu pracującego na certyfikowanym laserze medycznym do doświadczonego operatora sprzętu, który po wykluczeniu przeciwwskazań będzie umiał zakwalifikować Panią do zabiegu. Podczas wywiadu kosmetologicznego nie wolno zataić żadnych informacji na temat stanu zdrowia, przyjmowanych leków czy suplementów diety. Laser diodowy o który Pani pyta to laser, który sprawdza się w przypadku jasnej karnacji i ciemnych włosów. Są to lasery gdzie zabiegi epilacji są bardzo bolesne, zwłaszcza jeśli chodzi i okolice bikini czy pach. Z doświadczenia mogę polecić laser medyczny Soprano ice Platinum na którym pracuje od dłuższego czasu i klientki są bardzo zadowolonego z efektów zabiegu i komfortu w jego trakcie. Jeśli chodzi o bolesność zabiegu laserem soprano to jest on nie porównywalny do laserów diodowych. Zabieg epilacji z reguły nie jest zabiegiem przyjemnych ale ze wszystkich laserów na których miałam okazje pracować to laser Soprano jest najmniej bolesnym, gdzie podczas zabiegu klient odczuwa ciepło i delikatne igiełki. Dużą zaletą lasera Soprano jest to, ze wiązka światła emituje 3 długości fal dzięki czemu epilacja jest bardzo skuteczna również w przypadku ciemnych karnacji czy cienkich, delikatnych i nie zbyt ciemnych włosków.

Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczyńska
Flawless skin

Dzień dobry, nawet seria zabiegów depilacji laserowej nie usunie owłosienia w 100 %. Po osiągnięciu satysfakcjonujących efektów, zazwyczaj rekomenduje się wykonywanie regularnych zabiegów przypominających, wykonywanych co 6-12 miesięcy zależnie od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Skuteczność zabiegów epilacji laserowej to średnio 80 - 90%. Włosy jasne, siwe, rude zazwyczaj nie są usuwane. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.