Czy dobrze zmieniam tabletki antykoncepcyjne na plastry?

Witam. Po wizycie, pani ginekolog przepisała mi plastry evra, wcześniej stosowałam tabletki belara (4opakowania). Krwawienie z odstawienia dostałam wcześniej bo miałam dwie tabletki do końca blistra, a miałam cztery do końca kiedy ogólnie zaczęło się plamienie. Po zażyciu ostatniej tabletki miałam 7 dni przerwy i w tym czasie wizytę. Czy dobrze zrobiłam naklejajac pierwszy plaster tak jakbym normalnie zaczynała nowe opakowanie tabletek? Plaster nakleilam godzinę później niż zwykle lykalam pigułkę czy to będzie miało jakikolwiek wpływ na działanie plastra?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Plaster powinna Pani była przykleić w pierwszym dniu krwawienia z odstawienia. Dodatkowo należało stosować dodatkowe zabezpieczenie przez pierwsze 7 dni od naklejenia plastra. 7 dniowa przerwa między tabletkami a plastrem w takim wypadku mogła spowodować wystąpienie owulacji. Takie informacje znajdzie Pani w opisie preparatu, jeśli dokładnie Pani przeczyta ulotkę. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej będzie jeśli zgłosi się Pani do swojego lekarza prowadzącego.