Czy dodatkowe zabezpieczenie uchroni mnie przed ciążą?

Od ośmiu dni biorę tabletki antykoncepcyjne - Qlaira, niestety zachorowałam i od szóstego dnia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, zażywam też antybiotyk - Duomox. W tej sytuacji na ile seks z prezerwatywą będzie bezpieczny za dwa dni? Zwłaszcza że w tych dniach, kiedy planuję współżycie będę też mieć dni płodne.

Witam serdecznie!

Amoksycylina, substancja czynna przepisanego Pani preparatu może osłabiać skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Z tego powodu zaleca się pacjentkom stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez cały okres antybiotykoterapii plus 7 kolejnych dni. Z Pani opisu wynika, iż do stosunku ma dojść wcześniej, dlatego zachęcam do zastosowania dodatkowego zabezpieczenia.
Warto zauważyć, iż w czasie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie występują dni płodne.

Pozdrawiam