Czy dodatni wynik badania na krew utajoną w kale może być związany z silnym stanem zapalnym trzustki?
Czy dodatni wynik badania na krew utajoną w kale może być związany z silnym stanem zapalnym trzustki, śledziony lub nerki (mam od roku bóle i ucisk w lewym podżebrzu) czy wskazuje tylko i wyłącznie na problem z jelitem grubym? Czy badanie poprzez rezonans magnetyczny pozwoliłoby szczegółowo określić miejsce schorzenia. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Krew utajona w kale zwykle spowodowana jest nieprawidłowościami w obrębie przewodu pokarmowego. Proszę udać się na wizytę do specjalisty gastrologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.