Krew utajona w kale i prawidłowy wynik kolonoskopii

witam,robiłem badanie na krew utajoną w kale,wynik wyszedł dodatni,dziś miałem kolonoskopję i nic nie nie znaleziono,co jeszcze może być przyczyną tej krwi?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

przyczyną może być krwawienie z innych odcinków przewodu pokarmowego np. dziąseł lub zapalenie nie tylko jelita grubego ale także cienkiego oraz żołądka. Jeśli test był niespecyficzny dla hemoglobiny ludzkiej to mógł dać pozytywny wynik jeśli jadł Pan kilka dni przed testem czerwone mięso.

Pozdrawiam.