Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dostanie się leku Benzacne może podrażnić gardło?

Witam, 15.09.2017 nałożyłem na noc na twarz lek Benzacne 5%. Lek dostał się do jamy ustnej, poczułem to gdy zasypiałem. Czułem go w ustach, w gardle, mógł dostać się do żołądka. Czułem jak spływa z gardła do ust wraz z flegmą, wydzieliną. Mam przewlekłe problemy gastryczne i czułem też przewracanie w żołądku, ogólnie dyskomfort. Do teraz czuję ten lek w ustach jak spływa z gardła i dyskomfort. Czy mogło to spowodować jakieś szkody i co z tym zrobić?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Chrapanie - kiedy powinniśmy się zaniepokoić?

Wiele osób zmaga się z problemem chrapania, dlatego jest on bagatelizowany. Kiedy jednak ta przypadłość powinna nas zaniepokoić? Obejrzyj film i zapoznaj się ze wypowiedzią eksperta.

Nie zjadł Pan przecież całej tubki. Jak rozumiem odrobina ze skóry wokół ust dostała się do gardła. Benzacne ma właściwości drażniące, ale przy tak małej ilości nie zrobi to żadnej szkody.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy