Czy mogłem sobie uszkodzić gardło?

Witam. Ostatnio byłem lekko przeziębiony co powodowało, że zdarzało mi się ostre kichanie. Po jednym z kichnięć poczułem ostry ból gardła, który od kilku dni nie ustępuje. Przy przełykaniu śliny aby czuć najmniejszy dyskomfort musze schylić głowę brodą w kierunku klatki piersiowej. W pozycji wyprostowanej ból jest o wiele większy. Dotykając szyi czuje ból w okolicach jabłka Adama. Czy mogłem coś naderwać??

Zawsze kichaj przy otwartych ustach. Prawdopodobnie napompowałeś sobie kieszonkę krtaniową tym powietrzem pod ciśnieniem w trakcie kichania. Tak czasami bywa. Chłodne pokarmy, chłodne okłady na krtań. Staraj się nie kaszleć a kichanie przy otwartych ustach. Nie dmuchaj nosem kataru, raczej wciągaj do gardła. Przejdzie z czasem ale pamiętaj o powyższych radach na przyszłość.