Czy doszło do poczęcia u 18-latki?

Czy moge być w ciąży? Jakoś 10 czerwca uprawiałam ostatni stosunek, w lipcu dostałam normalnie okresu w styczniu spoźnił mi się o kilka dni ale trwał tyle co zwykle. Odrazu na dugie dzień gdy okres mi się skończył zaczął boleć mnie jajnik w ciągu dnia ,było mi niedobrze. Ból jajnika utrzymuje mi się 5 dzień i jeszcze dzisiaj w moczu zobaczyłam takie białe nitki. Strasznie sie boje że moge być w ciąży. Czy jest taka możliwość jak dostałam już 2 razy okresu ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

prawdopodobieństwo ciąży w sytuacji, gdy dostała Pani krwawienia miesiączkowego jest praktycznie zerowe. Krwawienie, jakie mogłoby wystąpić przy ciąży to plamienie implantacyjne, jednak pojawia się ono zazwyczaj po 6. do 12. Dni po zapłodnieniu i występuje raz.

Ból jajnika jest najprawdopodobniej związany z czymś innym i warto udać się z nim ginekologa, ponieważ może on świadczyć o obecnych torbielach.

Białe “nitki”, które zauważyła Pani w moczu, mogą być pasmami śluzu i jeśli występuje ich nadmierna ilość, może to być jeden z objawów występowania stanu zapalnego układu moczowego, stąd warto byłoby wykonać również podstawowe badania moczu.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-fizyczne-czyli-wyglad-przejrzystosc-odczyn-ciezar-wlasciwy-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-moczu-wyniki

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-pojawiania-sie-miesiaczki-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.