Czy doszło do przeniesienia choroby wenerycznnej u 26-latka?

Ja mam takie pytanie apropo chorób wenerycznych. Czyta się w niektórych miejscach o tym, że prezerwatywa nie chroni przed nimi w 100%, to w takim razie jakie są jeszcze inne drogi zakażenia nimi. Bo zdarzył mi się ostatnio kontakt z prostytutką w prezerwatywie, zarówno oralny i waginalny. Nie było zabaw ręką, całowania, żadnego używania gadżetów. To mogłem w takiej sytuacji się zakazić jakąś chorobą?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 3 miesiące temu

HIV

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, brak 100% skuteczności prezerwatywy nie odnosi się do istnienia innych dróg zakażenia (które oczywiście występują), a do samej jej skuteczności, która wynosi 98%, może być ona jeszcze dodatkowo obniżona przez nieumiejętne jej założenie, nieodpowiednie dobranie itp.

Innymi drogami zarażenia chorobami wenerycznymi są - kontakt moszny z kłykcinami kończystymi występującymi u kobiety, kontakt Pana uszkodzonej skóry/błon śluzowych z materiałem biologicznym kobiety - krwią, śluzem, tkankami), używanie tych samych przedmiotów osobistych, jak ręczniki, zabawki erotyczne.

Oznacza to, że teoretycznie odpowiedź na Pana pytanie jest twierdząca, ponieważ każda osoba aktywna seksualnie jest narażona na zarażenie się chorobą weneryczną, zwłaszcza taka, która często zmienia partnerów seksualnych.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kretki-biale-wywolujace-kile

https://portal.abczdrowie.pl/wirusowe-choroby-weneryczne

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-weneryczne-na-ktore-zapadaja-mezczyzni

https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-i-pierwotniakowe-choroby-weneryczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty