Czy mogło dojść do zarażenia chorobą weneryczną?

Witam, jakieś dwa tygodnie temu odbyłem stosunek z prostytutką. Jej wargi sromowe dosłownie na pół sekundy dotknęły końca mojego nosa, delikatnie poczułem wilgoć lecz nie określił bym to żadna kropla, wiem że śluzówka zaczyna się zaraz na początku nosa, czy istnieje jakieś ryzyko zarażenia? Stosunek odbył się w prezerwatywie, możliwe że miałem zacięcie od maszynki dosłownie wielkości cebulki włosa i nie głębokie, czy jeśli śluz dotknął by tego było by duże ryzyko? Wiem z doświadczenia że łatwo popadam w paranoje i nie wiem dlaczego w ogóle się na to zeecydowalen

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

teoretycznie, jeśli Pana błony śluzowe czy ranki, drobne skaleczenia miały styczność z materiałem zakaźnym, np. śluzem/krwią innej osoby, to istnieje wtedy ryzyko zarażenia różnymi chorobami wenerycznymi, w tym np. wirusem HIV. Ciężko określić potencjalną wielkość możliwości zakażenia, ale należy pamiętać, że nawet prezerwatywa nie daje 100% skuteczności zabezpieczenia przed przeniesieniem choroby drogą płciową.

W sytuacji, gdy nie odczuwa Pan pogorszenia swojego stanu zdrowia, nie powinien się Pan martwić, jednak gdyby odczuwał Pan np. osłabienie, podwyższoną temperaturę, ból gardła, ból mięśni itp., warto zgłosić się do lekarza na kontrolę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wirusowe-choroby-weneryczne

https://portal.abczdrowie.pl/nowa-choroba-weneryczna-jest-bardzo-trudna-do-wyleczenia

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-weneryczne-na-ktore-zapadaja-mezczyzni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.