Czy drętwienia mogą być spowodowane ciążą?

Od roku mam bole glowy, umiarkowane , tepe, czasami do tego dochodzi rozmazanie obrazu i zawroty glowy. Zauwazylam u siebie czeste zmiany nastroju w jednej chwili jest ok a za chwile wpadam w furie.trwa to okolo 9 miesiecy. Od tygodnia czasu podczas snu dretwieja mi ramiona i rece czasem bol jest taki ze az sie budze. Myslalam ze te dretwienie jest spowodowane ciaza bo okazalo sie ze jestem w 6 tyg ciazy. Boje sie isc do lekarza, i czesto zastanawiam sie gdzie sie udac? Neurolog a moze psycholog

Co do specjalisty to na podstawie tak niewielu danych trudno wnioskować. Na początku proszę udać się do lekarza, jeżeli nie stwierdzi "choroby ciała" wtedy można pomyśleć o psychologu.

Dzień dobry. Zdecydowanie zachęcam Panią do skonsultowania się z psychologiem lub psychoterapeutą. Macierzyństwo to piękny, ale również wymagający czas. Warto być w dobrej formie, aby móc się nim cieszyć i podołać wyzwaniu. Pani opis wskazuje na podniesiony poziom lęku. Istnieją skuteczne techniki pozwalające na jego opanowanie. Równowaga psychiczna pozwoli Pani na poczucie komfortu w życiu. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/