Czy drętwienie rąk to skutek uboczny odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

4 dni temu przestałam brać tabletki anty (po roku), po kilku dniach dostałam okres z odstawienia i od tego czasu bardzo drętwieją mi ręce i mam uczucie jakby bolały mnie żyły. Aktualnie jestem na antybiotyku, bo nabawiłam się zapalenia nerek i nie mogę zrobić przez to badań krwi, bo mogą wyjść niewiarygodne. Nie wiem czy powinnam się martwić. Bardzo proszę o pomoc. Dodam, że mam co jakiś czas kłucie w plecach po lewej stronie obok łopatki. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Bóle pleców pod łopatkami najprawdopodobniej spowodowane są chorobą nerek. Pozostałe objawy nie są charakterystyczne dla stosowania jak i przerywania antykoncepcji hormonalnej. Przyznam, że nie rozumiem pojęcia "bólu żył". Myślę, że najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza, ginekologa lub lekarza rodzinnego, który dokładnie zbierze z Panią wywiad i Panią zbada.
Pozdrawiam