Czy Duphaston wywoła mi owulację?

Mam pytanie. Mam pcos ,biorę metforminę. Jestem w 15 dc, na usg pęcherzyk 10mm, nie rośnie, doktor przepisała mi od dzisiaj Duphaston, a jak dostanę okres to clostilbegyt-i potem dopiero monitoring i staranie. Wyraziła się,że nie ma raczej na co liczyć w tym cyklu. Moje pytanie- czy Duphaston wywoła mi owulację,czy ten cykl mam na pewno bezowulacyjny czy jest szansa? Wiem,że normalnie bierze się go po owulacji i nie wiem czemu mam brać,jak nie miałam. proszę o odpowiedź

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Najlepsze efekty przy PCOS możliwe są przy podejsciu holistycznym.Polecam takie postępowanie.
Proszę współpracować z ginekologiem i koniecznie zadbać o włąściwe żywienie, włąściwą masę ciała, sprawdzić cukier we krwi i zadbać o aktywność fizyczną.

pozdrawiam