Czy poprzez stosowanie Duphastonu można wywołać owulację?

witam. Lekarz przepisał mi duphaston na wywołanie miesiączki. Moje pytanie jest takie, czy istnieje w ogóle szansa, żeby w cyklu poprzez takie wywołanie, nastąpiła owulacja? Staram się o dziecko, dlatego jest to dla mnie bardzo ważne.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo, że w tym cyklu doszło do owulacji. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.