Kiedy spodziewać się owulacji po Duphaston?

Czekam na owulację mam problemy z regularnymi cyklami średnio co 30 dni. lekarz przepisał duphaston mam go brać 16-25 d.c. jest to 2 cykl kiedy go biorę teraz mam 18 d.c. Kiedy mogę spodziewać się owulacji ? Czy te tabletki pomogą ?

Witam,
duphaston nie wywoła owulacji, nie ma takiego działania,.
Należy przyjmować go PO owulacji, ma zapewnić odpowiednio wysoki poziom progesteronu w cyklu do utrzymania potencjalnej ciąży.