Czy duże stężenie alkoholu może prowadzić do uszkodzenia serca?

Witam, mam 21lat, ostatnio przy 5promilach alkoholu pojechalem na sor, lekarze podobno mowili ze to zapasc a wyczytalem ze to czesto prowadzi do zatrzymania akcji serca, i mam pytanie. Czy to uszkadza trwale jakas czesc serca jak zawal czy cos ?

Duże ilości alkoholu mogą być zagrożeniem i zawsze należy je odradzać.
Może wystąpić uszkodzenie mięśnia serca, w tym trwałe, szczególnie jeśli alkohol jest spożywany często.
Można wykonać szereg badań, m.in. krwi, echo serca, celem oceny stanu serca.
Najlepiej nie pić alkoholu często, nie spożywać go w większej ilości.
Pozdrawiam.