Czy zapaść alkoholowa może trwale uszkodzić serce?

Witam, zadałem ostatnio podobne pytanie ale odpowiedź mnie nie usatysfakcjonowała, mam 21lat i dostałem odpowiedz ze czeste spozywanie alkoholu moze trwale uszkodzic miesien sercowy, wiem to, ale to nie było moje pytanie... mam dwa pytania 1.pytałem czy sama zapasc alkoholowa moze trwale uszkodzic serce jak np po zawale ? 2.Oraz czy jesli czlowiek jest bardzo czerwony po alkoholu to to chyba nie jest zapasc bo powinien byc blady, tak ?

Alkohol powoduje rozszerzenie naczyń skórnych, stąd zaczerwienienie skóry twarzy (płytko zlokalizowane naczynia w skórze twarzy).
Zapaść alkoholowa w zależności od objawów może trwale uszkodzić funkcjonowanie mięśnia serca.