Jakie jest ryzyko uszkodzenia mięśnia sercowego przy zapaści alkoholowej?

mam 21lat, przy zapaści alkoholowej, raczej jest chyba mała szansa trwałego uszkodzenia mięśnia sercowego ze względu na młody wiek ?

Lek. Katarzyna Szymczak

W tym przypadku ryzyko jest może niewielkie, ale będzie wzrastać w miarę zwiększania częstości i ilości spożywanego alkoholu.
Pozdrawiam