Czy można zrobić badania na padaczkę alkoholową?

Witam, dowiedziałam się, że mój 33 letni chłopak miał w przeszłości (nie wiem kiedy) padaczkę alkoholową, a gdy się go o to zapytałam zaprzeczył. Chciałabym się zapytać czy można zrobić jakieś badania, które potwierdzą czy mówił prawdę czy nie? Ma także zaniki pamięci to znaczy mówi coś a potem się tego wypiera, zdarza się to często. Cz to tez może mieć skutek picia alkoholu?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Padaczka alkoholowa jest objawem zespołu abstynencyjnego (który pojawia się u osób uzależnionych od alkoholu w wyniku zaprzestania lub znacznego ograniczenia ilości jego spożywania). Jej objawy ustępują samoistnie zazwyczaj w przeciągu tygodnia, pod warunkiem całkowitego zaprzestania picia.
Trudno jest określić skutki nadużywania alkoholu przez Pani chłopaka - nie mam informacji na temat tego, jak długo to trwało.
Pozdrawiam

A czy ta informacja o padaczce jest pewna? Padaczka alkoholowa świadczy już o istotnej degeneracji mózgu z powodu alkoholu u 33 letniego mężczyzny może wystąpić wyłącznie jako efekt bardzo intensywnego i szkodliwego picia, lub w przypadku jednoczesnego zażywania narkotyków. Pytanie o badania należy skierować raczej do neurologa. Nie jestem pewny, ale badanie CT głowy chyba może na to odpowiedzieć.

Witam serdecznie,
Z przykrością stwierdzam, że takich badań nie robi się, ponieważ mozna to stwierdzić tylko w momencie napadu drgawkowego. Jeśli pani chłopach nadużywa alkoholu, to podczas okresu trzezwienia po ciagu picia mogą pojjawić się napady padaczkowe. Co za tym idzie, oznacza to, że pani ukochany jest osobą uzależnioną od alkoholu. Alkohol ma wpływ na wiele różnych narządów w organizmie człowieka, także na mózg, który jest odpowiedzialny za pamięć i prawdopodobnie tak jest też w wypadku pani chłopaka. Być może zaprzecza dlatego, że się tego wstydzi lub nie chce pani stracić. Polecam szczerą rozmowę, ponieważ choroba alkoholowa to bardzo podstępna choroba.
Pozdrawiam