Dlaczego mam przeskakiwania w sercu po alkoholu?

Witam. Mam 27 lat. Od jakiegoś czasu, gdy wypiję wódkę (mniej lub więcej), na drugi dzień przez kilka dni mam czasem takie jakby "przeskakiwanie" w sercu. Gdy zrobiłem sobie przerwę od wódki, problem po kilkunastu dniach minął. Czy to oznacza, że nie mogę już w ogóle pić tego alkoholu i będzie tak już zawsze? Robiłem badania krwi, wyszły prawidłowe. Tak samo magnez, potas itd. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko nam zrozumieć czym jest “przeskakiwanie” w sercu. Alkohol swoim działaniem może wpłynąć negatywnie na niektóre czynności serca, w tym prowadzi między innymi do tachykardii.

Picie napojów alkoholowych sprawia, że akcja serca przyspiesza oraz wzrasta ciśnienie krwi. Gdy takie sytuacje są regularne, może to prowadzić do groźnych chorób, w tym nawet do zawału serca.

Problem “przeskakiwania” wydaje się wynikać z powodu spożywania alkoholu, ponieważ, gdy przestaje Pan pić, jak sam zauważył, problem znika. Aby zdiagnozować konkretną przyczynę takiego stanu, powinien się Pan udać do kardiologa i opisać mu występujące sytuacje. Będzie on w stanie zaproponować odpowiednie badania i zaplanować dalsze działanie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym Pana problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/wplyw-alkoholu-na-serce-wideo

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.