Ból serca podczas picia alkoholu

Jestem młoda i od nie dawna dopiero pije alkohol. Ostatnio przy piciu drinka (wódka ze spritem) zauważyłam, że kłuje mnie dość mocno serce. Czy może mieć to związek z alkoholem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane uczucie jak najbardziej może mieć związek ze spożytym alkoholem. Może być to bowiem objaw np. zaburzeń rytmu, przyspieszenia akcji serca na skutek alkoholu. Gdyby się to powtarzało, koniecznie proszę skonsultować się z lekarzem POZ.