Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Picie alkoholu na diecie

Mam pytanie jaki alkohol można pić na diecie? Tzn chcę raz na miesiąc pójść na imprezę, ale nie wiem czego się wystrzegać z alkoholi, czym popijać i ile kieliszków podczas odchudzania jest dozwolone. Zaczynam czuć, że piłam dopiero po 5-6 kieliszkach czystej.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Podczas odchudzania żaden alkohol nie jest wskazany, gdyż jest niemalże tak kaloryczny jak czysty tłuszcz. Przy diecie 1500 kcal podana przez Panią ilość alkoholu pozostawia Pani do spożycia w ciągu dnia około 700 kcal. Dlatego jeżeli w dniu imprezy zje Pani normalnie będzie Pani miała duży naddatek energetyczny. Jeżeli nie przewiduje Pani rezygnowania z imprez najlepiej (z punktu widzenia trzymania diety redukcyjnej) będzie spożywać czysty alkohol (wódka) i popijać woda mineralną, gdyż w ten sposób nie dokłada Pani dodatkowego cukru z napojów (występuje on w słodkich alkoholach, winie, piwie oraz napojach bezalkoholowych, w tym w sokach owocowych).

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam serdecznie!
Alkohol jest wysokokaloryczny i może sprzyjać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej, dlatego najlepiej go wyeliminować lub mocno ograniczyć.
W przybliżeniu: szklanka piwa ma około 110 kcal, lampka wina około 100 kcal, lampka szampana około 80 kcal, kieliszek wódki około 60 kcal, kieliszek ajerkoniaku 140 kcal.
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy