Reakcje po wypiciu mogą nasilać objawy paniki (przyspieszone bicie serca, tętno, oddech). Ale może być też odwrotnie, bo i takie przypadki kliniczne znam z doświadczenia. Niektórzy"leczą się" w ten sposób. Jak będzie, trudno powiedzieć. Na pewno psychoterapia jest bardziej wskazana :) Nawet jeśli alkohol uśmierza objawy, to nigdy nie rozwiązuje problemu.

0

Dzień Dobry.

To zależy. Przede wszystkim od tego, czy przyjmuje Pani leki. Leków przeciwlękowych nie należy łączyć z alkoholem. Nie jest natomiast tak, że musi Pani być abstynentką - warto omówić tą kwestię ze swoim lekarzem. Jeśli nie korzysta Pani z farmakoterapii warto zadać sobie pytanie do czego używa Pani alkoholu, jak często i w jakich ilościach. Szczególną uwagę proszę zwrócić na to, czy nie pije Pani po to, żeby łatwiej radzić sobie z lękami - to jest niebezpieczne przede wszystkim z 2 powodów: po pierwsze łatwo może się Pani uzależnić (szczególnie zważywszy, że jest Pani młodą kobietą); po drugie picie w takiej sytuacji może sprawiać, że będzie Pani miała poczucie, ze objawy lękowe są mniejsze a w rzeczywistości, na dłuższą metę, nerwica będzie się nasilać. Warto konsultować to z psychoterapeutą.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w leczeniu.

0

Witam serdecznie
Rzeczywiście jeśli ma Pani zdiagnozowaną nerwicę przez lekarza , powinna Pani uważać z piciem alkoholu , bo może on powodować nasilenie objawów tej nerwicy, dobrze jest tez dokładnie przeczytać ulotki -od leków, które przepisał Pani lekarz, tam będzie opisane , jak reagują na organizm te leki gdy łączy się je z wypijanym alkoholem , najlepiej też skonsultować to z lekarzem , który Pani leczenie przepisał.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty