Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czerwona wysypka po spożyciu alkoholu a stosowanie psychotropów

Witam! Leczę się na nerwicę, piję psychotropy od 4 miesięcy, czasem zdarza mi się spożywać alkohol. Dzień po spożyciu wokół oczu pojawia mi sie czerwona wysypka, jakby masę popękanych naczynek, o czym może to swiadczyć?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam,

łączenie leków psychotropowych z alkoholem jest niewskazane, gdyż może doprowadzić do uszkodzenie wątroby, a także niebezpiecznego dla życia spadku ciśnienia krwi. Spożycie raz na jakiś czas niewielkiej ilości alkoholu nie powinno skutkować działaniami niepożądanymi (lampka wina, jedno piwo lub drink), jednak przyjmowanie alkoholu często lub w dużej ilości już tak. Niewskazane jest również odstawianie leków, a następnie powrócenia do ich brania, tylko po to, aby się napić alkoholu – jest to dużo bardziej niekorzystne.
Tego rodzaju łączenie z jednej strony nasila toksyczne działanie alkoholu, a z drugiej zwiększa działanie niepożądane leków psychotropowych – organizm może taki fakt komunikować przez wspomnianą przez Panią wysypkę.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy