Czy te leki można łączyć z alkoholem?

Witam. Narzeczony dostał od lekarze dwa leki lerivon(1rano, 1w południe, 2na noc) oraz ketrel(1na noc). Leki miały pomóc na spanie, z którym miał problem. Pytanie czy leki te można łączyć z alkoholem? Niestety ale narzeczony nie pptrafi zrezygnować z picia piwa ok 3-4puszek dziennie.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

żadnych leków nie należy łączyć z alkoholem, natomiast ta zasada dotyczy zwłaszcza leków psychotropowych, w tym antydepresantów oraz leków przeciwpsychotycznych, które to zostały przepisane Pani partnerowi.

W przypadku leku Ketrel alkohol, zwłaszcza w takiej ilości, o jakiej Pani wspomina, może nasilać działania niepożądane oraz wzmagać niekorzystne działanie alkoholu, a także wzmagać nastroje depresyjne. Lek Lerivon również wchodzi w interakcje z alkoholem – może nasilać jego działanie. Szczegółowo ten temat omawia nasz artykuł, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/antydepresanty-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.