Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te leki można łączyć z alkoholem?

Witam. Narzeczony dostał od lekarze dwa leki lerivon(1rano, 1w południe, 2na noc) oraz ketrel(1na noc). Leki miały pomóc na spanie, z którym miał problem. Pytanie czy leki te można łączyć z alkoholem? Niestety ale narzeczony nie pptrafi zrezygnować z picia piwa ok 3-4puszek dziennie.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 5 miesięcy temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

żadnych leków nie należy łączyć z alkoholem, natomiast ta zasada dotyczy zwłaszcza leków psychotropowych, w tym antydepresantów oraz leków przeciwpsychotycznych, które to zostały przepisane Pani partnerowi.

W przypadku leku Ketrel alkohol, zwłaszcza w takiej ilości, o jakiej Pani wspomina, może nasilać działania niepożądane oraz wzmagać niekorzystne działanie alkoholu, a także wzmagać nastroje depresyjne. Lek Lerivon również wchodzi w interakcje z alkoholem – może nasilać jego działanie. Szczegółowo ten temat omawia nasz artykuł, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/antydepresanty-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy