Czy mogę spożywać niewielką ilość alkoholu?

Witam Z powodu nerwicy lękowej i bezsenności od tygodnia spożywam lek Pramolan 100mg (jedną tabletkę rano i jedyną po południu. Wieczorem przyjmuje lek Ketrel (kwetapina) Chciałbym zapytać czy od czasu do czasu mogę wypić niewielka ilość alkoholu np. piwo lub dwie lampki wina. Jeśli nie, to jakie mogą przyjść przewidywane konsekwencje w związku z takim działaniem. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

spożywanie alkoholu przy lekach, które Pan zażywa, jest wysoce niewskazane. Ketrel to lek przeciwpsychotyczny, wchodzący w interakcje z alkoholem – może nasilać niekorzystne działanie alkoholu, to jest: senność, zaburzenia równowagi, a także intensyfikować stany depresyjne.

Podobna uwaga dotyczy leku Pramolan – także może nasilać typową dla działania alkoholu senność.

W związku z powyższym sugerowałabym zrezygnowanie nawet z niewielkiej ilości alkoholi, zwłaszcza, że przy opisanym przez Pana dawkowaniu trudno byłoby zachować w miarę bezpieczny odstęp pomiędzy lekiem a alkoholem.

Być może zainteresuje Pana nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/antydepresanty-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.