Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę spożywać niewielką ilość alkoholu?

Witam Z powodu nerwicy lękowej i bezsenności od tygodnia spożywam lek Pramolan 100mg (jedną tabletkę rano i jedyną po południu. Wieczorem przyjmuje lek Ketrel (kwetapina) Chciałbym zapytać czy od czasu do czasu mogę wypić niewielka ilość alkoholu np. piwo lub dwie lampki wina. Jeśli nie, to jakie mogą przyjść przewidywane konsekwencje w związku z takim działaniem. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 4 tygodnie temu

Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

spożywanie alkoholu przy lekach, które Pan zażywa, jest wysoce niewskazane. Ketrel to lek przeciwpsychotyczny, wchodzący w interakcje z alkoholem – może nasilać niekorzystne działanie alkoholu, to jest: senność, zaburzenia równowagi, a także intensyfikować stany depresyjne.

Podobna uwaga dotyczy leku Pramolan – także może nasilać typową dla działania alkoholu senność.

W związku z powyższym sugerowałabym zrezygnowanie nawet z niewielkiej ilości alkoholi, zwłaszcza, że przy opisanym przez Pana dawkowaniu trudno byłoby zachować w miarę bezpieczny odstęp pomiędzy lekiem a alkoholem.

Być może zainteresuje Pana nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/antydepresanty-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy