Spożywanie alkoholu po amputacji piersi

Jestem po amputacji piersi 3 msc. Nie maiłam chemii ani radio, stosuje tamoksifen. W ulotce jest napisane, aby unikać spożywania alkoholu. Czy w ogóle nie można pić żadnego alkoholu?Czy lampka wina 1 raz na tydzień będzie szkodliwa?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Spożywanie alkoholu podczas kuracji Tamoksyfenem może nasilać działanie leku. Producent nie określił granicznej ilości alkoholu mogącej wywołać negatywne skutki. Dla własnego bezpieczeństwa warto całkowicie powstrzymać się od spożywania alkoholu.