Szczepionka na wściekliznę a zakaz spożywania alkoholu

Szczepionka na wściekliznę a zakaz spożywania alkoholu. Dlaczego nie można ,jaki ma wpływ alkohol na działanie szczepienia?W ulotce nie jest nic napisane o interakcji alkoholu z produktem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Abstynencja jest zalecana w dniu szczepienia i do 2 dni po z powodu ryzyka wystąpienia odczynu poszczepiennego (miejscowe - zaczerwienienie, ból w miejscu szczepienia lub ogólnoustrojowe - gorączka, ból głowy, wymioty, itd.). Spożywanie alkoholu może zaburzać obraz kliniczny odczynu lub opóźnić jego rozpoznanie i leczenie.