Spożywanie alkoholu przy Eltroxinie

Witam. Od 2 tygodni przyjmuję lek Eltroxin. Nie ma na ulotce wzmianki o spożywaniu alkoholu z tym lekiem. Czy rzeczywiście można mi go pić? Czy muszę zażywać lek o jednakowej porze dnia. Jest napisane , żeby stosować go 1 raz dziennie. Dziękuję.

Szanowna Pani,

Alkohol nie ma większego wpływu na działanie Eltroxinu. Może mieć jednak wpływ na jego wchłanianie. Eltroxin przyjmuje się zazwyczaj rano przed jedzeniem (minimum 30 minut) więc nie powinno być problemu ze spożywaniem umiarkowanych ilości alkoholu w późniejszych godzinach.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik