Regularne spożywanie alkoholu przy lekach na kolagenozę i tabletkach psychotropowych

Witam, moje pytanie-przy chorobie Kolagenoze biorąc codziennie takie tabletki jak omeprazol, quenzyl 200mg plus witD3 i tabletki psychotropowe bo mam Depresje, Citalopram 20mg a zażywając alkohol czy moze mi sie coś stać? Pytanie moze płytkie ale mam problem z alkoholem mimo ze zażywam codziennie tabletki jakie wymieniłam pije regularnie alkohol.Za odpowiedz z góry dziękuje. Pozdrawiam

Witam,

Takie połączenie może być bardzo niebezpieczne dla Pani zdrowia. Proponuję porozmawiać o tym ze swoim psychiatrą/terapeutą.

Pozdrawiam

Witam,
małe dawki alkoholu okazjonalnie, nie będą miały istotnego wpływu na nasze zdrowie ( lampka wina, piwo).
Jednak zarówno alkohol etylowy jak i antydepresanty wpływają na ośrodkowy układ nerwowy, dlatego nie jest wskazane by łączyć te dwie substancje razem.
Częste przyjmowanie alkoholu etylowego czy duże jego dawki mogą spowodować niekorzystne działanie dla organizmu. Zwiększają się wtedy niepożądane skutki środków antydepresyjnych oraz nasila się toksyczne działanie alkoholu. Mogą pojawić się np. zaburzenia lękowe, omamy, zaburzenia snu, zaburzenia świadomości, zachowania agresywne, spowolnienie procesów myślowych itd. To tylko niektóre ze skutków, łączenia tych substancji razem.
Stanowczo odradzam, ryzyko jest zbyt duże.
Proponuję natomiast skonsultować się z psychologiem zajmującym się uzależnieniami. Z pewnością jest to obszar nad którym trzeba będzie popracować.

proszę zawalczyć o siebie
trzymam kciuki
Aneta Kaluba
www.zmianamyslenia.pl

Dzień dobry, tak takie połączenie jest zdecydowanie niebezpieczne dla zdrowia, nawet jeśli nie pojawiają się nagłe objawy, w dłuższej perspektywie może to poważnie zaburzać pani funkcjonowanie. Zachęcam do kontaktu ze specjalista i omówienia dalszego planu leczenia (psychoterapia indywidualna lub grupowa, grupa wsparcia ). Pozdrawiam.