Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Każdy organizm jest inny- nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Proszę porozmawiać ze swoim psychiatrą, który przepisał lek. Zna Pani problemy i organizm.

0

Witam,

Przede wszystkim należy podkreślić, że łączenie tych dwóch środków psychoaktywnych (alkohol i lek psychotropowy) jest absolutnie niewskazane. Metabolizowanie leków będzie znacznie dłuższe niż alkoholu. Mogą być w Pani organizmie przez wiele tygodni po zaprzestaniu zażywania (zależnie od dawek i długości zażywania). W skrócie można powiedzieć, że alkohol w połączeniu z lekami działa na 3 sposoby. Może niwelować działanie leków (czyli nie może Pani liczyć na ich skuteczność), potęgować ich działanie (a więc efekt może być podobny do zażycia znacznie większej ilości leków) lub znacząco zwiększać toksyczność (czyli przede wszystkim bardziej uszkadzać wątrobę). Poza tym warto, żeby Pani wiedziała, że spożywanie alkoholu będzie utrudniać a nawet uniemożliwiać leczenie depresji, choć z pozoru może mieć Pani dokładnie odwrotne wrażenie. W dłuższej perspektywie jednak z pewnością nie pomoże.

Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy