Czy dzieci urodzone w roku 1993 były objęte obowiązkowym szczepieniem przeciw różyczce?

Witam. Chcialam spytac czy dzieci urodzone w roku 1993 byly juz objete obowiazkowym szczepieniem przeciw rozyczce? Nie pamietam czy moj syn z tego rocznika byl szczepiony, a jest to dla nas w tej chwili bardzo istotne.... Dziekuje, Aneta.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W Polsce obowiązkowe szczepienie przeciw różyczce wprowadzono w 1988 roku – szczepione były jednak tylko dziewczynki. W 2004 roku wprowadzono obowiązkowe szczepienie przeciw odrze, śwince i różyczce dla dzieci obojga płci.

od 1988 szczepione p/rózyczce były tylko dziewczynki od 2004 również chłopcy. Pani syn nie podlegał obowiązkowi szczepienia, w razie wątpliwości można oznaczyć poziom przeciwciał.Pozdrawiam