Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obowiązkowe szczepienia dzieci na WZW B: kogo dotyczą?

Dzień dobry, Od którego roku są w Polsce obowiązkowe szczepienia dzieci na wzw B i czy dotyczą one tylko noworodków? Czy od roku wejścia w życie tego obowiązku objęły też dzieci starsze? Jeśli tak, to do jakiego wieku? Gdzie mogłabym znaleźć informacje na ten temat? Może adres strony internetowej mogliby Państwo podać. Nie mogę niczego na ten temat znaleźć w internecie, albo szukam w niewłaściwym miejscu. Zastanawiam się, czy powinnam u dziecka powtórzyć te badania. Proszę o szczegółowe informacje co do wieku, w którym szczepi się dzieci na WZW B. Chciałabym wiedzieć dokładnie kogo dotyczą obowiązkowe szczepienia na WZW B. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

Szczepienie przeciwko wzw B jako szczepienie obowiązkowe zostało wprowadzone do kalendarza szczepień od 1994r. Szczepieniu podlegają wszystkie dzieci w pierwszym roku życia oraz młodzież, która nie została objęta szczepieniami w pierwszym roku życia (w 14 roku życia).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy