Czy dziecko szybko musi mieć podcięte wędzidełko?

Witam, moja 3-tygodniowa córka ma zalecenie do podcięcia wędzidełka języka. Wędzidełko nie jest znacznie skrócone, na moje oko język jest dość ruchomy. Wśród przeciwskazań zabiegu widziałam np. problwmy z krzepnięciem krwi. Nie wiem, czy jeśli po odpadnięciu pępowiny córka miała przez ok. 5-7 dni dość spory strupek na pępku, który czasem krwawił (ślady zostawały na ubranku) a po ukłuciu w celu zbadania glukozy w opatrunek była również wsiaknięta krew (spora kropla) to powinnam córkę zbadać w pierwszej kolejności pod kątem krzepnięcia? Zabieg podcięcia wędzidełka powinien się odbyć jak najprędzej, stąs moje pytanie na ile ryzykowny byłby na ten moment.

Uspokójcie się. Dajcie dziecku czas na ogarnięcie się. Po trzecim miesiącu życia należy ocenić to wędzidełko. Jeżeli nie jest grube to samo się rozciągnie w trakcie ssania. Spokojnie. Powoli. 6 miesięcy to dobry czas na takie zabiegi.