Czy dzieje się ze mną coś poważnego?

Proszę o pomoc. Od dłuższego czasu mam bóle pod prawym żebrem, wcześniej było uczucie nabrzmienia, a teraz jest jakby kłucie z nabrzmieniem. Byłem u lekarza i mam skierowanie na USG, które będ3 mieć za 2 miesiące.... W obawie przed jakaś choroba (boję się, że to marskość wątroby bo dużo piłem w życiu, mam 30 lat) zrobiłem badania na wątrobę. Proszę o informację czy da się przez to wykluczyć, że dzieje mi się coś poważnego? AST 22 U/I (zakres 10-37); ALT 22 U/I (zakres 10-41); ALP 34 U/I (46-116) tutaj właśnie mam tego za mało; GGTP 20 U/I (zakres <73) I89 0,72 mg/dl (zakres 0,2-1,3) I09 4,8 g/dl (zakres 3,5-5,2)

Poziom AST, ALT, GGTP i ALP są w normie. Są to badania oceniające czynność miąższu wątroby oraz badania w kierunku cholestazy. Do pełnej diagnostyki konieczne jest jednak wykonania badania USG. Objawy mogą wskazywać na kamice żółciową.