Czy efekt uboczny antykoncepcji hormonalnej w postaci obfitej miesiączki minie?

Ostatnio zaczęłam brać swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, bo miałam bardzo obfite miesiączki. Przy szóstej tabletce zaczęły boleć mnie jajniki, pojawiły się nudności, trądzik i biegunka. Ledwo skończyłam opakowanie, bo zawzięłam się, że wytrzymam ten ból i niedogodności i zobaczę jak będzie wyglądać miesiączka. Już 4. dzień obficie krwawię i bółe są nie do wytrzymania - jeszcze gorsze niż miałam bez tabletek. Czy powinnam przestać brać te tabletki czy jeszcze poczekać? Czy zmiana na inne mogłaby pomóc?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zwykle plamienia/krwawienia w trakcie prawidłowego stosowania tabletek antykoncepcyjnych powinny minąć  ciągu 2-3 opakowań. W Pani przypadku dolegliwości są na tyle duże, że warto rozważyć wcześniejszą zmianę preparatu na inny.