Jakie są skutki uboczne antykoncepcji hormonalnej?

Od sierpnia brałam tabletki Qlaira. Przyjmowałam blister a następnie robiłam 7-dniową przerwę, po niej kolejne nowe opakowanie. Nie mam miesiączki, nie jestem w ciąży, ponieważ zabezpieczałam się dodatkowymi środkami. Robiłam również testy ciążowe. Zorientowałam się dopiero teraz, że źle stosowałam tabletki (robiąc przerwę pomiędzy blistrami). We wtorek idę do lekarza lecz chcę zapytać czy nieprawidłowe stosowanie tabletek może mieć jakieś skutki uboczne i czy pojawi się miesiączka

Lek. Marta Gryszkiewicz

Działania niepożądane stosowanej antykoncepcji mogą wystąpić bez względu na schemat jej przyjmowania. Działania te są wymienione w ulotce dołączonej do opakowania. Po odstawieniu środków antykoncepcyjnych dość często zdarza się, że krwawienie miesięczne występuje nieregularnie lub nie pojawia się nawet do kilku miesięcy. Proszę spokojnie poczekać na wizytę u ginekologa. Jeśli poprzez testy ciążowe wykluczyła Pani ciążę, to nie ma powodów do niepokoju.