Czy faktycznie mam nowotwór ucha?

Mam nieropne zapalenie ucha srodkowego i rozpoznanie jes jest takie D38 Nowotwór o nieokreslonym charakterze (nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze ucha środkowego,narządów ukladu odechowego i klatki piersiowej) czy to rozpoznanie jest 100 procentowo pewne
KOBIETA, 36 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

nieropne zapalenie ucha środkowego to stan zapalny, który dotyczy przewodu słuchowego i jamy bębenkowej w uchu środkowym. Może być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak infekcje wirusowe lub bakteryjne, alergie, reakcje zapalne lub inne czynniki.

Co do rozpoznania D38, to tak jak Pani wspomniała, oznacza ono nowotwór o nieokreślonym charakterze, który dotyczy obszaru ucha środkowego, narządów układu oddechowego lub klatki piersiowej.

Sam opis rozpoznania nie mówi wiele, dlatego powinna Pani kontynuować diagnostykę. W toku badań może się okazać, że zmiana ma charakter niezłośliwy.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-martwic-sie-tym-rozpoznaniem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.