Czy faktycznie mogę mieć polip w drogach rodnych?

Dzień dobry, W czwartek byłam u ginekologa, chciałam skierowanie na badania hormonalne ponieważ mam problem ze zrzuceniem wagi. Lekarz zrobił mi od razu USG i stwierdził że "chyba" widzi polipa. Dał skierowanie do szpitala na usunięcie. Dziś (poniedziałek) dostałam okresu. Czy możliwe jest że na obrazie USG to nie był polip tylko jakaś zapowiedź że okres mi się zbliża? Dodam, że nie mam żadnych dolegliwości bólowych między okresami, okresy mam regularne. Z tej strony nic mi nie dolega. Jeśli to istotne to 7 lat temu urodziłam dziecko przez CC. Proszę o odpowiedź ponieważ zastanawiam się czy iść po druga opinie.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Proszę postępować według zaleceń lekarza i udać się do szpitala.

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska