Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy faktycznie te objawy są na tle nerwowym?

Witam od jakis 2 lat miewalam czeste zawroty glowy później doszlo kolatanie serca. I rozne mysli w glowie. Po dzien dzisiejszy mam ostre zawroty glowy ktore nie daja funkcjonowac normalnie wpadam w panike ze cos mo sie stanie. Bylam badana juz chyba pod kazdym katem i lekrze mowia ze nusi to byc na tle nerwowym jakas nerwica. Dotego jeszcze ciezko sie oddycha jak czyms sie zestresuje jak ciagle zimne rece i stopy. Wszystkie wyniki dobre. Tez miewalam w zyciu bardzo duzo nerwow i stresu. Co teraz wychodzi.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Leczenie chorób serca

Omdlenia, kołatanie serca, obrzęki, zasinienie skóry, ból w klatce piersiowej ? to mogą być objawy choroby serca. Jednym z powszechnie występujących schorzeń jest choroba wieńcowa. Prof. Janina Stępińska opowiada o farmakologii w przypadku jej wystąpienia, jako jednym z możliwych działań prowadzących do wyzdrowienia.

Szanowna Pani,

jeśli lekarze wykluczyli choroby somatyczne, objawy mogą być na tle emocjonalnym, wskazana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego i kompleksowe leczenie. Łatwiej jest chodzić do kardiologa, niż do psychiatry. Kiedy przyczyna problemu jest w psychice - podłoże psychogenne, wymagane jest ukierunkowane leczenie, w Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna. Wskazana jest konsultacja neurologiczna, jeśli nie było.
Z wyrazami szacunku,
Bożena Waluś

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy