Czy to być może są objawy na tle nerwowym?

Witam mam dość skomplikowane pytanie ponieważ, od dwóch miesięcy czuje się fatalnie dusi mnie między łopatkami, w klatce piersiowej, mam często zawroty głowy potężne odruchy wymiotne i straciłem radość i energię życia którą zawsze posiadałem. Uwielbiałem jeździć autem podróżować a teraz boję się wyjść z domu bo uważam że ciągle coś mi się stanie..Miałem robione RTG, EKG , badania krwi podstawowe morfologia itd wszystko w normie, ogólnie schudłem przez ostatni okres 7 kg, moją pasją jest piłka nożna ale nie mam ochoty nawet chodzić na treningi mecze.. swoim zachowaniem irytuje swoją kobietę, bo ona uważa że to moje wymysły a ja naprawdę czuję się źle, może to na tle nerwowym? Proszę o pomoc..

Mgr Anna Byczko Psychologia

Dzień dobry,

Proszę pamiętać, że nasze ciała i umysły są ze sobą nierozłącznie powiązane, więc to co powstaje na poziomie naszego umysłu, ma swoje odzwierciedlenie na poziomie cielesnym poprzez funkcjonowanie układu nerwowego.

Pana objawy jak najbardziej mogą pojawiać się na tle zaburzeń lękowych.

Jeśli rzeczywiście inne zaburzenia o charakterze somatycznym, których opisane przez Pana objawy są częścią, zostaną wykluczone, dobrym rozwiązaniem jest psychoterapia.

Terapeuta pomoże Panu zweryfikować źródła stanu, w którym Pan się znajduje, a także wskaże odpowiednie sposoby działania, mogące ułatwić Panu powrót do normalnego funkcjonowania.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego