Czy gadżet erotyczny przed użyciem powinnam odkazić?

Witam, Pytanie dotyczy wirusa (2019-nCoV), zamówiłam sobie z Aliexpress dildo, z miękkiej gumy przypominające ludzkie ciało, dokładnie zamówienie złożone dnia 02.01.2020, czy można je swobodnie używać bez obaw, czy jednak jakoś je odkazić, Octenisept, zamoczenie w spirytusie i wypłukanie wodą? jak to wygląda z punktu medycznego. Nigdy nie zamawiałam rzeczy, które wprowadza się do "organizmu". Tym razem nie miałam pojęcia o wirusie przed zamówieniem. Proszę o odpowiedź Dziękuję

Dzień dobry.

Wydaje się, że jeśli przed wprowadzeniem penisa do pochwy nie ma specjalnej potrzeby wcześniejszego jego odkażania (wystarczy zachowanie zwykłych środków higieny - np. kąpiel), w przypadku dildo również powinno wystarczyć umycie go w ciepłej wodzie z mydłem. Może Pani również, podobnie, jak przy seksie genitalnym, korzystać z prezerwatywy, która spełnia funkcję nie tylko mechanicznej antykoncepcji, ale chroni przed zarażeniem się chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski
https://abovo.bialystok.pl/