Czy ganglion może być przyczyną ucisku buta?

witam czy ganglion moze byc przyczyna ucisku buta?podejrzewam ze mam gangliona na ostatnim palcu stopy pod palcem na kosci tak z opisu pasuje ze to ganglion .nosiłam ciasny but i bok ostatniego palca bardzo mi uciskało i pojawiło sie to taka kulka sprezysta która pokazuje sie przy ucisku stopy

Bez zbadania nie jestem w stanie udzielić autorytatywnej odpowiedzi! A tak , poza tym , to ucisk buta może być spowodowany obecnością gangliona , a nie odwrotnie!Proszę udać sie na konsultację do chirurga lub ortopedy! zż