Usunięcie ganglionu z nadgarstka a ucisk

Witam. W marcu mam zaplanowaną operację usunięcia ganglionu z nadgarstka. W ostatnim czasie pojawiły się bardzo silne bóle nocne, mrowienie i drętwienie palców - zdarzyło się, że upuściłam z ręki kubek bo ręka zrobiła się jak z "waty". Czy możliwe jest, że ganglion uciska jakieś nerwy lub ścięgna i czy możliwe jest że zostały one uszkodzone?Czy podczas operacji lekarz zobaczy ewentualne zmiany?

- Tak, te dolegliwości mogą wynikać głównie z ucisku samego gangliona na nerw co powoduje wyżej wymienione objawy. Raczej nerw taki nie został uszkodzony tylko w określonym położeniu dłoni dochodzi do nagłego ucisku torbieli na nerw i wywołuje to przejściowe porażenie nerwu. W takim wypadku radziłbym w dość szybkim trybie wykonać zabieg, aby nie doszło właśnie do uszkodzenia nerwu.
Czy podczas operacji lekarz zobaczy ewentualne zmiany?
- Tak, lekarz zobaczy jaki jest stan miejscowy okolicy ganglionu.