Czy ginekolog może określić kiedy pojawi się miesiączka?

Dzień dobry. Pół roku przyjmowałam tabletki Daylette. Po miesięcznej przerwie okazało się że muszę do nich wrócić, ale aby zacząć je znów przyjmować muszę czekać na kolejną miesiączkę. Nie wiem jednak kiedy ona się pojawi. Czy ginekolog może to stwierdzić, wykonując odpowiednie badanie? Czy lekarz może ocenić czy miesiączka pojawi się za tydzień, dwa, miesiąc? Bardzo prosze o pilną odpowiedź, to dla mnie bardzo ważna sprawa.

Piotr Pilarski

Nie jest możliwe określenie dokładnego terminu za pomocą badania ginekologicznego.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że na podstawie USG przezpochwowego lekarz może określić orientacyjny czas wystąpienia miesiączki.