Nieregularny cykl a wizyta u ginekologa-endokrynologia

Witam. Mam 20 lat od jakichś 6 miesięcy mam nieregularny cykl. Okres spóźnia się przeważnie po 2tygodnie. Od ginekologa dostałam skierowanie do endokrynologa-ginekologa. Nie mam pojęcia jakie badania będzie przeprowadzał, ale jeśli wizyta wypadnie kiedy nastąpi miesiączka, bez problemu mnie przyjmie czy będe musiała przełożyć wizyte? Miesiączka stanowi problem podczas badań u gin-endokrynologa? Nie wiem jakie rozwiązanie znaleźć.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Endokrynolog ginekologiczny najprawdopodobniej zleci Pani badania hormonalne do wykonania w kolejnym cyklu miesiączkowym w określone dni cyklu. Nawet w przypadku terminu wizyty w trakcie krwawienia miesięcznego powinna się Pani na nią udać. Niemniej ważne od badania klinicznego jest badanie podmiotowe - czyli szczegółowa rozmowa lekarza specjalisty z pacjentem.