Czy możliwe, że nieregularny cykl jest wynikiem zaburzeń hormonalnych?

Witam, mam 18 lat i bardzo rzadko zdarza mi się mieć regularny okres. Bywały sytuacje, że nie było go w ogóle przez dwa miesiące. Oprócz tego mam włoski na klatce piersiowej oraz w okół sutków, jestem drobna, mam małe piersi (zupełnie inaczej niż moja mama). Czy możliwe, że nieregularny cykl jest wynikiem jakichś zaburzeń hormonalnych? Możliwe, że przyczyną jest to, że mam dość niską odporność i dość często się stresuję. Czy powinnam się skontaktować z lekarzem? Czy to raczej nic takiego?

Aleksander Ropielewski

Zarówno zaburzenia hormonalne jak i zaburzenia odporności mogą powodować zaburzenia miesiączkowania. Na pewni warto wyonać badania hormonalne i skonsultować się z ginekologiem.