Bolesne miesiączki z nudnościami u 46-latki

Mam 46 lat i bardzo bolesne miesiączki połączone czasem z nudnościami aż do wymiotów. Krwawienia są normalne, cykl raczej regularny (rzadko zdarza się odstępstwo).Bóle skurczowe brzucha pojawiają się po drugim lub trzecim dniu okresu (wcześniej jest znośnie) i trwają dwa dni, po czym maleją. Nie pomagają środki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Na USG stwierdzono mi małego, 1cm mięśniaka śródściennego. Cytologia w normie. Czy to możliwe, że ten mięśniak jest powodem tych bólów...?

Myślę, że nie tylko jakieś zaburzenia hormonalne w trakcie miesiączkowania. Wystarczające powinno być zastosowanie odpowiednich leków hormonalnych, aby zniwelować te dolegliwości. Najlepiej, aby dalszym postępowaniem zajął się Pani ginekolog prowadzący.