Małe piersi a zaburzenia miesiączkowania

Witam mam 19 lat i mój problem polega na tym że mam strasznie małe piersi, mianowice bardzo małe A. U mnie w rodzine raczej wszyscy mają dość duże. Mam 157 i ważę 50 kg. Także niedowagi nie mam. Kiedyś się odchudzałam i miałam zaburzenia miesiączkowania, teraz również są niezbyt regularne, ale już lepiej. Czy przez takie zaburzenia mogły nie urosnąć ? Czy w ogóle jest jakaś szansa że trochę urosną? Zaburzen hormonalnych też raczej nie mam, bo miałam niedawno robione badania.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Czy HTZ jest bezpieczna?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ jest bezpieczne. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Witam serdecznie,
Rozmiar i wygląd biustu jest sprawą indywidualną. Wzrost i rozwój piersi kończy się około dwudziestego roku życia, u niektórych dziewcząt nawet później. Istnieje więc szansa, że piersi zmienią jeszcze swój wygląd. Rozmiar biustu raczej nie jest związany z odchudzaniem i zaburzeniami miesiączkowania w przeszłości. Gdyby tak istotnie było, piersi zaczęłyby rosnąć po normalizacji masy ciała.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Wymaga Pani konsultacji lekarza endokrynologa-sprawdzenie wyników badań i ustalenie przyczyny nieregularnych miesiączek i możliwego związku z " małymi piersiami"

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty