Nieregularna miesiączka i małe piersi a odchudzanie

Witam. Mam 19 lat i nie mam nawet miseczki. Kiedyś prowadziłam dietę i trochę schudłam, przez co też zatrzymała mi się miesiączka. Teraz aktualnie jest troszkę nieregularna. Czy przez to piersi mi nie rosną ? Czy jest szansa, że jeszcze mi urosną? Miesiączkę nie pamiętam dokładnie, ale to było bodajże w wieku 14 lat :)
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Aborcja

Aborcja to kontrowersyjne zagadnienie. Wiele osób chciałoby ją zalegalizować, jednak polskie prawo tego nie dopuszcza. O aborcji wypowiada się prof. Krzysztof Czajkowski.

Witam serdecznie,
Szkoda, że nie podała Pani swojej wagi i wzrostu. Jeżeli mamy do czynienia ze zbyt niską masą ciała, to jak najbardziej może być ona powodem nieregularnych krwawień. Oczywiście wygląd piersi może być związany z wahaniami hormonalnymi w organizmie. Proponuję wizytę u ginekologa, który oceni co wpływa na zaburzenia miesiączkowania w Pani przypadku.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Nadmierne odchudzanie może prowadzić do braku menstruacji , u części pacjentek mimo przyrostu masy ciała miesiączka nie powtaca/ bloki hormonalne / Wskazana wizyta u ginekologa/ endokrynologa diagnostyka hormonalna, rozpoczęcie leczenia.
Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy